Фото

Головна » Фотоальбом » м. Надвірна » м. Надвірна » Православна церква у м. Надвірна
Собор святого Володимира Великого. 24 грудня 2007 року преосвященійший Іоан, єпископ Коломийський та Косівський відвідав з архіпастирським візитом м. Надвірну, Івано-Франківської області, де освятив храм святого рівноапостольного князя Володимира. Окрасою у місті Надвірна в парку ім. І.Я.Франка постав новий величний собор святого Володимира Великого, який побудований в стилі українського бароко. На зорі незалежності громада РПЦ м. Надвірни, в наслідок стрімкого “відродження” УГКЦ була позбавлена свого храму – його передали в користування греко-католицькій громаді. У 1991 році Надвірнянський благочинний УАПЦ протоієрей Василій Бойчук, настоятель села Білі Ослави (нині Преосвященний Іоан, Єпископ Коломийський і Косівський) відродив православне парафіяльне життя у м. Надвірна. Завдяки його старанням і старшої сестриці Марти Мітрошиної громада отримує в парковій зоні міста тимчасове приміщення для звершення богослужінь.
Лише з приходом (12 лютого 2000 р. ) свящ. Олега Траска парафія згуртувалася. Уже з перших днів перебування на парафії о.Олег проявив свої організаторські здібності. Його глибоко повчальні проповіді переконливі та доступні для кожного християнина. Особливо активно і послідовно молодий настоятель відстоює відбудову державності, утвердження рідної мови, традицій, звичаїв. У 2002р. виготовлено проект собору святого Володимира Великого. А 27 листопада 2002 р. закладено капсулу під будівництво. Доброго слова заслуговує чесна, віддана, плідна праця настоятеля, який приділяє багато уваги вірним та будівництву храму. Під його керівництвом швидко звелися стіни храму. У 2004 р. виготовлено та встановлено золоті куполи. Над притвором храму знаходиться дзвіниця. Храм має хрестоподібну форму. Висота храму становить 38 метрів. Крок за кроком вірні та будівничі під мудрим проводом настоятеля о.Олега Траска та з благословенням Господнім наближалися до дня д уховного народження рідної святині.
Після чину освячення Преосвященійший Владика виголосив повчальне слово і нагородив орденами та грамотами меценатів, жертводавців новозбудованого храму. Зокрема за значний вклад в розбудову УПЦ Київського Патріархату, Владика Іоан нагородив орденом Святителя Миколая Чудотворця пароха м.Надвірни, декана Надвірнянського благочиння прот. Олега Траска.
Переглядів: 13707 | Розміри: 300x392px/31.4Kb | Рейтинг: 5.0/5 | Дата: 09.06.2009 | press


Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Міні-чат

500